Webové stránky Základní školy Nový Jičín, Komenského 66, příspěvkové organizace byly vytvořeny v souladu s ustanovením zákona č. 99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací. S respektem k pravidlům se snažíme o maximální srozumitelnost, čitelnost a ovladatelnost webových stránek.

Toto prohlášení se vztahuje na webové stránky na adrese www.komenskeho66.cz.

PŘÍSTUPNOST WEBOVÝCH STRÁNEK

Uveřejňované informace jsou publikovány s využitím značkovacího jazyka HTML5, vzhled je formátován s pomocí kaskádových stylů – CSS 3. Pro správnou funkčnost webových stránek je nutné mít v prohlížeči povolen JavaScript.
Kontrast textu na webových stránkách splňuje kritérium 1.4.3 normy WCAG 2.0, stránky umožňují zvětšení písma v nastavení prohlížeče bez ztráty obsahu nebo funkcionality.

INFORMACE PREZENTOVANÉ V JINÝCH FORMÁTECH

Ve formátu PDF nabízíme dokumenty a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Především jde o dokumenty, které jsou určeny pro tisk a je potřeba zachovat jejich formátování.

Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe.

V ojedinělých případech je dokument zveřejněn v některém z formátů rodiny aplikací Microsoft Office. Toto jsou především dokumenty s příponou DOCX (DOC), XLSX (XLSX), nebo PPTX (PPT). Takovéto dokumenty jsou na tomto webu publikovány v případě, že jsou určeny k doplňování/vepisování dalších informací nebo obsahují formátování případně matematické/grafické funkce, které neumožňují jejich převod do jiných formátů.
Pokud nemáte k dispozici Microsoft office pro zobrazení můžete použít bezplatný kancelářský balík OpenOffice nebo LibreOffice.

JSME PŘIPRAVENI POMOCI

V případě obtíží jsme vám schopni poskytnout informace alternativními cestami:

Telefonicky nebo e-mailem:
telefon: +420 556 708 874
e-mail: sekretariat@komenskeho66.cz 

Poštou nebo osobně návštěvou na adrese:
Komenského 571/66
741 01 Nový Jičín

ZPĚTNÁ VAZBA A KONTAKTNÍ ÚDAJE NA SPRÁVCE WEBU

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu  sekretariat@komenskeho66.cz.