Úspěch v okresním kole Matematické olympiády

2. stupeň
pátek 21.04.2023 |Mgr. Petra Jašková |Všechny aktuality

Dne 12.4.2023 se uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády....

Dne 12.4.2023 se uskutečnilo okresní kolo Matematické olympiády. Největšího úspěchu dosáhla  Alice Slipková ze 7.A, která se umístila na 4. místě ve své kategorii (Z7) s celkovým počtem 17 bodů z 18 možných. Skvělého výsledku dosáhl ve stejné kategorii také Lukáš Rusňák ze 7.A s počtem 15 bodů. V této kategorii byli naši žáci nejúspěšnějšími řešiteli mezi novojičínskými základními školami, porazili i studenty víceletého gymnázia.

Úspěšnými řešiteli v kategorii Z8 se stali Matyáš Máček a Jan Kusák oba z 8.C. 

V dubnu se také konalo krajské kolo Matematické olympiády. V něm jsme měli hned dva zástupce a to Štěpána Bláhu a Elen Tyrajovou - oba z 9.A. Stali se úspěšnými řešiteli v konkurenci 58 nadaných žáků z celého kraje. 

 

Všem blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.