Čarodějnický den

1. stupeň a družina
pátek 28.04.2023 |PhDr. Alexandra Habdasová |Všechny aktuality

Celý program pálení čarodějnic byl pro děti velkým zážitkem a bylo vidět, že si ho velmi užívaly. ...

Čarodějnický den

V pátek 28.4.2023 se třída 3. A proměnila v doupě čarodějů a čarodějnic.

Vyučování celého dne se prolínalo v tomto duchu – ranní pozdrav, zaklínadlo, práce s čarodějnickým textem, vymýšlení jmen pro čarodějnice, hledání cesty pro čarodějnici Kanimůru, kterou jsme si spojením čísel 0 – 100 nakreslili. Jelikož všichni úkoly plnili s plným nadšením a vše se podařilo, dostali zúčastění „Potvrzení čarodějnické zkoušky“.

Den jsme si všichni moc užili.

Mgr. Simona Segeťová, Bc. Blanka Orlová

Fotogalerii třídy 3.A najdete zde.

Fotogalerii třídy 4.B najdete zde.

Čarodějnické odpoledne

Pálení čarodějnic je tradičním českým svátkem, který se slaví v noci z 30. dubna na 1. května. Tento svátek má původ v pohanských tradicích, kdy se slavil příchod jara a odhánění zimy a zlých duchů. Dnes se tento svátek slaví především ve venkovských oblastech České republiky, ale i v městech si děti a dospělí rádi připomenou tuto tradici.

V naší školní družině jsme se rozhodli tradiční pálení čarodějnic zorganizovat pro děti. Děti se na tuto akci velmi těšily a připravovaly se na ni s velkým nadšením. Na programu byly různé disciplíny, které souvisely s čarodějnictvím, jako například házení kouzelných kamenů, slibování tajemství, učení se kouzelných kouzel a další.

Po soutěži o nejlepší kostým následovala další disciplína - kouzelné přeměny. Děti se učily, jak se proměnit v žábu, kočku, nebo dokonce v kouzelníka. 

Celý program pálení čarodějnic byl pro děti velkým zážitkem a bylo vidět, že si ho velmi užívaly. Bylo to skvělé odpoledne plné zábavy a tradice, kterou si budou pamatovat ještě dlouho.

za vychovatelky a vychovatele školní družiny Lucie Mizerová

Fotogalerii školní družiny najdete zde.


Zaměřujeme se na samostatné myšlení,

výběr a třídění informací a schopnost využití získaných poznatků při řešení problémů