Exkurze do Ostravy

30.11.2012 at 20:15

16. 11. 2012 mohli jet někteří žáci z 9. tříd na výlet do Ostravy. Vyrazili jsme s paní učitelkou Boudovou a Balovou od školy v 7.50. Naše první zastávka byla u památníku 2. světové války v Hrabyni. V hlavním sále, kde byly vystaveny vzorky půd z koncentračních táborů, nám paní učitelky rozdaly pracovní listy, které jsme v průběhu exkurze vyplňovali.

Viděli jsme, jaké byly použity zbraně, výbava za 2. světové války a jaké to bylo v  koncentračních táborech. Poté jsme pracovní listy odevzdali a jeli jsme do hornického muzea Landek v Ostravě.

      

Do dolu jsme sjeli rychlostí 622 metrů za 10 vteřin. Tam jsme se dozvěděli něco o ostravských dolech, jak se v nich těžilo uhlí, v jakých podmínkách žili horníci atd. Ti, kteří nechtěli do dolu, šli s paní učitelkou do restaurace. Po hodině čekání jsme se dostali do expozice báňské záchranné služby, kde jsme se podívali na vybavení horníků, nejrůznější dýchací přístroje a dráhu, kterou museli mnohokrát procházet, aby byli ve formě. Pak ale nastal čas návratu.Ke škole jsme dojeli v 14.50. Výlet se všem velmi líbil a jistě na něj budeme dlouho vzpomínat.

  

Ladislav Pustějovský, 9.D

Fotogalerie