Vítáme Vás na stránkách naší školy

Základní škola Nový Jičín, Komenského 66, příspěvková organizace se nachází v centru města Nového Jičína. Jsme škola úplná s devíti postupnými ročníky. Součástí školy jsou školní kuchyně s jídelnou a školní družina.

Cílem školy je vytváření pozitivního vztahu ke vzdělání a motivace k dalšímu celoživotnímu vzdělávání. Dlouhodobá koncepce školy je zaměřena na samostatné myšlení, výběr a třídění informací a schopnost využití získaných poznatků při řešení problémů. Činnost školy směřuje k podpoře aktivity a tvořivosti žáků, k vytváření prostoru pro jejich seberealizaci a rozvoji přirozeného nadání. Poskytuje žákům příležitost zažít úspěch. Snahou školy je vytvořit partnerský vztah mezi žáky a učiteli, který umožňuje žákům pracovat bez zbytečného strachu. Usilujeme o to, abychom byli otevřenou a bezpečnou školou, která umožní každému žákovi dosáhnout svého maxima.

Naše škola nabízí mimo klasických tříd také skupiny s rozšířenou výukou cizích jazyků a třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy:

• anglický jazyk vyučujeme žáky od prvního ročníku (volitelně), od druhého ročníku (povinně)
  • němčinu nebo francouzštinu vyučujeme žáky jazykových skupin od 6. ročníku
  • němčinu nebo ruštinu vyučujeme žáky standardních a sportovních tříd od 7. ročníku
  • francouzský jazyk vyučujeme i formou zájmového kroužku
  • žáci pravidelně vyjíždějí do zahraničí
  • žáci sportovních tříd dosahují sportovních úspěchů nejen na krajské, ale také na celostátní úrovni

Ve škole také nabízíme:

• hru na zobcovou flétnu
  • jako partnerská škola Britské rady zdarma připravujeme žáky k mezinárodním zkouškám z anglického jazyka (úrovně A1 - B1)
  • přípravu k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka
  • péči speciálního pedagoga a asistentů pedagoga, jsme bezbariérová škola