Konverzační soutěž v anglickém a německém jazyce – Šternberk 2012

3.12.2012 at 15:02

Ve čtvrtek 29.listopadu se naši žáci zúčastnili konverzační soutěže v anglickém a německém jazyce, které vyhlašuje Gymnázium Šternberk pro žáky Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Soutěže se letos účastnilo 76 soutěžících v anglickém jazyce, 28 soutěžních týmů v anglické projektové části a 33 soutěžících v německém jazyce. Na této soutěži jsme letos sice byli poprvé, ale všichni naši žáci prokázali velmi dobré znalosti jazyka.

V kategorii německý jazyk – rozšířená výuka zabodovala výborně všechna naše děvčata Pavla Barošová,  Alena Frohlichová, Natálie Kubalová a Karolína Kolaříková. Výborně si vedla Tereza Nováková, která v silné konkurenci obsadila krásné 4. místo.

    

Vynikajícího výsledku dosáhl tým ve složení Zdeněk Adamec, Dominika Gajdová a Veronika Gajdová, kterému o jeden bod uniklo celkové vítězství a který získal tedy druhé místo v anglické projektové části.
   

Pochvalu za reprezentaci školy a přípravu  na soutěž si zaslouží i Zoltán Draškovič,  Klára Baďurová, Karolína Polášková, Michaela Jourová, Tereza Drdlová,  Dominika Gebauerová, Pavel Kumpa, David Horák a Marek Konvička.

Děkujeme všem jmenovaným žákům za reprezentaci naší školy.

Mgr. Alexandra Habdasová