Slabikářový den

28.11.2019 at 18:47

Úterý 26. listopadu 2019 byl pro naše prvňáčky výjimečný a slavnostní den. Děti zvládly čtení slabik, jednoduchých slov i krátkých vět v Živé abecedě, a proto nastal ten pravý čas předat jim Slabikář.

Na úvod slavnostní chvíle si děti zazpívaly písničku o knihách, vyluštily pohádkovou hádanku, povídaly si s paní učitelkou o všech dobrodružstvích, která je v knihách čekají, a jak lehce se jim může otevřít svět pohádek a příběhů. Starší kamarádi ze 4.tříd si pro malé začínající čtenáře připravili a předvedli scénku ze školního prostředí motivovanou říkankami z Živé abecedy. Po tomto hezkém vystoupení děti už nedočkavě čekaly, až zazní jejich jméno a paní učitelka jim slavnostně předá Slabikář a medaili s jejich jménem a sovou, symbolem moudrosti.

Pak  se všechny děti vyfotily a jejich fotka bude zdobit první stranu Slabikáře a připomínat jim tuto slavnostní chvíli. Na závěr si žáci mohli prohlédnout Slabikáře svých babiček a dědečků, rodičů a další Slabikáře z minulých let.

„Tohle platí pro děvčata, stejně jako pro kluky, máš-li ruce neumyté, neber knížku do ruky… „ Těmito slovy jsme ukončili povídání o tom, jak se máme ke knížkám chovat a jak si k nim vytvořit pěkný vztah.

                                                                                                                                             Mgr. Lenka Daňková

dav

dav