Zájezd do Bavorska 2019

19.6.2019 at 06:58

Ve dnech 29. – 31. 5. 2019 pořádala naše škola zájezd do Bavorska. Zájezd byl určen pro žáky druhého stupně. Naše první zastávka byla v solných dolech Salzbergwerk. Každý z nás si na sebe oblékl hornické montérky a vláčkem jsme sjeli do nitra solného dolu. Je v něm stálá teplota 12 stupňů/C. Hodně legrace jsme si užili na havířských skluzavkách. Pozdravili jsme se jako horníci, kteří soli říkají bílé zlato, tedy Glück auf! Zdař Bůh!

Naší další zastávkou bylo jezero s ledovcovou vodou Königssee. Jezero se nachází v chráněné krajinné oblasti, a proto jsme po něm jeli lodí na elektromotor. Voda je tak čistá, že se zde loví jen pstruzi. Nad jezerem se tyčí druhá největší hora Německa Watzmann.  Našim cílem byl poloostrov Svatého Bartoloměje. Uprostřed jezera zatroubil námořník na křídlovku a mezi horami jsme slyšeli působivou ozvěnu.

Druhý den dopoledne nás krásným počasím přivítal pohádkový zámek Ludvíka II. Bavorského Neuschwanstein. Tento zámek má ve znaku labuť- symbol čistoty. I když se Ludvíkovi říkalo pomatený král, byl jeho zámek na tu dobu velmi moderní. Byl zde telefon, centrální vytápění, teplá i studená voda a také splachovací toalety.

Odpoledne jsme navštívili horský park Blindham. Žijí zde domácí i divoká zvířata na ploše 25 ha. Volně zde pobíhali daňci, mufloni, jeleni, divočáci, ale také králíci, kuřata či osli. Děti si užily především zábavnou plochu se skluzavkami, rampami, mosty a létajícími gondolami. Zvířátka jsme si mohli nakrmit přímo z ruky.

Ve večerních hodinách nás očekával v hlavním městě Bavorska- Mnichově český průvodce, který s námi prošel zajímavou trasu centrem tohoto krásného města. Viděli jsme surfaře na uměle vytvořeném kanále řeky Isar, Olympijský stadion z roku 1972 a Mariánské náměstí s novou i starou radnicí. V nočních hodinách jsme navštívili muzeum BMW. Zde jsme se nafotili u moderních aut a také jsme si mohli sednout na motorky.

Třetí, poslední den byl ve znamení zábavy. Čekal nás zábavný park Bayern.de, který nás překvapil atrakcemi s názvy jako Divoká voda, Horská dráha, Kolesový parník, Rafting na divoké vodě, Žabí kyvadlo, Lochneska, Červivé jablko atd. Někteří ochutnávali donuty, bílé bavorské klobásy nebo řízky s hranolky. Jídla tak typická pro tuto zemi.

Tak za dva roky snad zase…

Mgr. Danuše Kirthová

Mgr. Martina Balová