Den Země 2019

3.5.2019 at 13:30

Letošní Den Země byl velice pestrý. Jako obvykle začal sběrem starého papíru a vysloužilých elektrospotřebičů. Školní prostory byly tímto materiálem doslova zavaleny. Nasbírali jsme neskutečných 9283 kg papíru, což je skoro 14 kg na jednoho žáka. Elektroodpad se připočítával do Velké ekosoutěže pořádané Fokusem, která bude na konci května vyhodnocena. Nejúspěšnější třídy ze soutěžících škol získají hodnotné peněžní poukazy a vítězná třída bude odměněna celodenním výletem.

Žáci 1. – 3. tříd se zúčastnili aktivit v parku u Žerotínského zámku. Žáci 4. – 5. ročníků se vypravili na Novojičínské náměstí.

Žáci 6. ročníků sportovali s využitím druhotných surovin. Ostatní druhostupňoví se rozdělili do skupin a „projektovali“. Sedmáci se zabývali plýtváním potravin. Osmé ročníky se zaměřily na vodu a vzduch. A naši nejstarší přemýšleli nad obnovitelnými zdroji energie.

Do programu jsme již tradičně zařadili charitativní akci „Běháme pro Veroniku“, naši žákyni, která se po těžkém úrazu vrátila mezi nás. Po náročných operacích je třeba hodně cvičit a rehabilitovat. Letos jsme vybírali peníze na intenzivní rehabilitaci v centru Fyzio Beskyd ve Frýdku Místku. Kromě žáků naší školy se do této akce zapojily paní kuchařky a uklízečky, všichni pedagogičtí pracovníci i široká veřejnost. Vybrali jsme neuvěřitelných 29 306 Kč. Veronika všem moc děkuje.

Mgr. Iva Bártová

Výsledky sběru papíru a baterek

Pomáháme Veronice – Běh pro Veroniku