Den Země v 7.C

25.4.2017 at 21:15

V pátek 21. 4. 2017 jsme se jali oslavovat ekologicky motivovaný svátek Den Země. Jelikož tento týden svým počasím připomínal spíše dobu vánoční, rozhodli jsme se jej letos strávit v naší třídě.

Začali jsme tříděním a sběrem elektroodpadu, velký dík patří naší Klárce Sikorové a HODNÉMU Láďovi za pomoc paní učitelce.  Poté jsme společně definovali nejpalčivější ekologické problémy lokální i globální a následně jsme si zahráli buď na EKOžurnalisty, nebo na reklamní recyklační agentury. Některé skupiny vytvořily svůj novinový plátek a zamyslely se nad tím, jaké EKOzprávy budou asi zajímat lidstvo za 50 let, tedy 21. 4. 2067, pakliže naši přírodu nebudeme více chránit. Úkolem bylo vymyslet název periodika, sepsat 1 seriózní EKOzprávu, 1 bulvární EKOzprávu a originálně obohatit list o rubriku, fotografie, případně jiné zajímavé přílohy.

Skupiny, jež se zabývaly spíše marketingem a reklamou, vytvořily speciální recyklační kontejnery šité na míru naší 7. C, recyklují se v nich totiž špatné známky a učitelské poznámky. Úlohou pro tyto pracovní skupiny bylo nejen vytvořit zajímavé kontejnery, ale následně je také atraktivně prezentovat. Pevně věříme, že díky nim bude naše třída tento rok plná vyznamenání.

Po prezentaci našich EKOprací jsme byli odběhnout Běh pro Verunku. Musím hrdě konstatovat, že jsme letos na tuto charitativní akci vybrali 2 187 Kč. Děkuji všem rodičům i dětem.

Následovala hra Živé obrazy, EKO battle plný imaginace. Battlovaly proti sobě dvě skupiny. Témata: odpadky kolem nás, od PET lahve k bundě a milujeme přírodu. Souboj skončil EKOremízou.

Den jsme si užili a těšíme se na další oslavy jara!

  

Mgr. Petra Běhalová