Čarodějnické odpoledne

10.5.2016 at 14:24

Třicátý duben patří od nepaměti všem roztodivným čarodějnickým bytostem. K tomuto zvláštnímu svátku, kdy se lidé v noci scházeli u zapálených ohňů, jsme se pro děti ve školní družině rozhodly přichystat zajímavé, zábavné čarodějnické odpoledne.

Po obědě se tělocvična rázem zaplnila čarodějnicemi a čaroději. Na děti čekalo devět úkolů, které děti musely řádně splnit, aby mohly dostat čarodějnický certifikát a tím mohly být přijaty mezi kvalifikované čaroděje a čarodějnice. Mezi oblíbené úkoly patřilo: ovládání létajícího koštěte náročným překážkovým terénem, oprava věšteckého zrcadla, běh v sedmimílových botách, důležité bylo splnit i tzv. čarodějnický flus. A jaká by to byla čarodějnice či čaroděj bez znalosti lektvarů? Děti poznávaly lektvar krásy, chytrosti a ochutnaly i tajné ingredience jako je „muší krev“ či „žabí hlen.“ A ještě bylo připraveno mnoho dalších zkoušek.

Na závěr byl slavnostně předán čarodějnický certifikát a sladká odměna. Letošní ročník čarodějnic a čarodějů byl opravdu velmi úspěšný, všechny kouzelné bytosti splnily zkoušku na výbornou. Gratulujeme a těšíme se na další ročníky.

                                                                                                                                                                       Lucie Mizerová