Darujte odkopek

30.3.2016 at 21:11

Vážení rodiče, žáci, kolegové, přátelé školy,

v prosinci a lednu se mnozí žáci 5., 6. a 7. ročníku zapojili do tvorby plánu naší přírodní školní zahrady a svými vizemi tak významně přispěli k jeho  vytvoření. Plán byl vytvořen na základě nápadů a návrhů žáků naší školy, principů budování přírodních zahrad a materiálních a finančních možností, které škola má.

Začíná období jarních prací na zahradách a i my chceme zahájit první sezónu na naší přírodní školní zahradě. Úpravy na školním pozemku by letos spočívaly v osázení původními kvetoucími a plodícími keři, popínavými rostlinami, trvalkami a bylinami. Rostliny do části výsadby bychom rádi získali jako dar od rodičů žáků, učitelů i přátel školy formou odkopku. Při jarních zahradních pracích k odkopnutí z většího trsu trvalek dochází docela často a byla by škoda toho nevyužít.

Pokud chcete podpořit vznik naší školní přírodní zahrady darem, který by vás nic nestál a nám by hodně pomohl, doneste svůj odkopek v nepromokavém obalu (sáčku, kelímku) do školy na vrátnici a doplňte ho kartičkou s:

–        názvem rostliny

–        výškou rostliny

–        případně barvou květu

–        a jménem dárce (to bychom rádi uvedli na „Listině dárců“)

Za váš dar předem děkujeme.                                                                                Jarmila Boudová