Španělsko

8.12.2015 at 22:38

Jóó! A je to tady!

Dlouho očekávaný zájezd do Španělska konečně začíná! Loučíme se s rodiči a náš autobus se konečně dává do pohybu. Všichni se moc těšíme a povídáme si o tom, jaké to tam asi bude. K večeru už jsou všichni unudění jednotvárnou jízdou autobusem, a tak skoro všichni spíme jako dudci. Když se ráno vzbudíme, začne do nás proudit nové nadšení z toho, že k večeru už budeme v Barceloně.

Ubytování bylo pěkné, ale večeře z mořských plodů mnoha lidem nechutnala. Ráno jsme se vydali zase na cestu. Opět na večer dojíždíme na místo. Jsme ubytovaní v hostelu Lemón Rock v Granadě. Líbí se nám tu. Další den máme na programu prohlídku Granady. Minulost tohoto místa se dá popsat velmi stručně: stále se o toto město přetahovali muslimové a katolíci. Jelikož to byla poslední muslimská bašta, nachází se zde mnoho muslimských památek, např. Alhambra. Je to obrovský zámek vystavěný muslimy. Místnosti jsou překrásně zdobeny, a když si všude představíte hebké polštáře a vyšívané koberce, musíte si umět představit, jaké asi bylo tam žít.

Protože jsme sem jeli na výukový pobyt, škole jsme neunikli. Byli jsme přivítáni za tónů Smetanovy skladby Vltava. Něco jsme se dozvěděli o městečku Santa-Fé, ve kterém se tato škola nachází. Ke všeobecnému překvapení nás čekalo i vystoupení tanečnic flamenga. Také učitelé byli velmi příjemní, proto nebylo vyučování nudné. Další den, dříve než jsme měli vyučování, jeli jsme k mořskému pobřeží do Salobreñi. Bylo zde příjemně teplo a vzduch slaně voněl. Jakmile jsme dorazili na pláž, vyřítili jsme se obrovskou rychlostí k moři. Možnost se v listopadu v moři osvěžit totiž každý nemá. Po obědě se jelo do školy. Bylo to naše poslední odpoledne strávené ve škole ve Španělsku.

Připadalo nám to nekonečně dlouhé.

Večer jsme se vypravili na cestu do Barcelony. Dopoledne jsme dojeli na místo. Viděli jsme spoustu krásných památek.  Dominantou města je zde stojící sloup Kryštofa Kolumba, který stojí na samém vrcholku a ukazuje na Ameriku. Mimo to jsou zde také další zajímavé památky.Stojí tu kostel, který byl zasvěcen chudým lidem. Je to velmi zvláštní rarita. Tento výlet byl podle mě úžasný. Za celý den jsme nasbírali plno zážitků.

A jelo se do Monaka. Noc jsme strávili ve Francii v hotelu F1. Do Monaka jsme dorazili někdy dopoledne. Prohlídka oceánografického muzea patřila k těm nejlepším zážitkům. Viděli jsme zajímavé rybky, mořské příšerky i mrňavé chobotnice. Zbytek cesty jsme mysleli na to, jak to ve Španělsku bylo hezké. Snad se tam jednou vrátíme. Tak Hollá kouzelné Španělsko!

 

                                                                                   Adéla Mrázková           6.A