SBĚR STARÉHO PAPÍRU

5.12.2019 at 21:13

Slabikářový den

28.11.2019 at 18:47

Úterý 26. listopadu 2019 byl pro naše prvňáčky výjimečný a slavnostní den. Děti zvládly čtení slabik, jednoduchých slov i krátkých vět v Živé abecedě, a proto nastal ten pravý čas předat jim Slabikář.

Na úvod slavnostní chvíle si děti zazpívaly písničku o knihách, vyluštily pohádkovou hádanku, povídaly si s paní učitelkou o všech dobrodružstvích, která je v knihách čekají, a jak lehce se jim může otevřít svět pohádek a příběhů. Starší kamarádi ze 4.tříd si pro malé začínající čtenáře připravili a předvedli scénku ze školního prostředí motivovanou říkankami z Živé abecedy. Po tomto hezkém vystoupení děti už nedočkavě čekaly, až zazní jejich jméno a paní učitelka jim slavnostně předá Slabikář a medaili s jejich jménem a sovou, symbolem moudrosti.

Pak  se všechny děti vyfotily a jejich fotka bude zdobit první stranu Slabikáře a připomínat jim tuto slavnostní chvíli. Na závěr si žáci mohli prohlédnout Slabikáře svých babiček a dědečků, rodičů a další Slabikáře z minulých let.

„Tohle platí pro děvčata, stejně jako pro kluky, máš-li ruce neumyté, neber knížku do ruky… „ Těmito slovy jsme ukončili povídání o tom, jak se máme ke knížkám chovat a jak si k nim vytvořit pěkný vztah.

                                                                                                                                             Mgr. Lenka Daňková

dav

dav

Výběrové řízení na pozici administrativní pracovník/pracovnice

27.11.2019 at 13:09

Ředitelka Základní školy Nový Jičín, Komenského 66, příspěvkové organizace vypisuje

 

výběrové řízení na obsazení pracovní pozice: administrativní pracovník/pracovnice.

 

Požadavky:

  • středoškolské vzdělání v ekonomickém oboru, zakončené maturitní zkouškou (obchodní akademie, ekonomické lyceum)
  • znalost práce s programy sady Microsoft Office a Google Apps
  • psaní všemi deseti
  • řidičský průkaz sk. B
  • organizační a komunikační schopnosti
  • samostatnost a flexibilita

 

Pracovní poměr bude uzavřen na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou, nástup v lednu/únoru 2020.

 

Uchazeči mohou podávat své písemné žádosti spolu s životopisem a motivačním dopisem, a to:

 

Uzávěrka žádostí 13. prosince 2019 do 14 hodin.

RNDr. Jitka Hanzelková

ředitelka školy

Vánoční jarmark

26.11.2019 at 22:45

INDIÁNSKÝ DEN – HRAJEME SI S PÍSMENKY

26.11.2019 at 13:00

V pátek 22.11.2019 prožili žáci 1. A třídy celodenní zábavné učení.

Cílem bylo, aby si děti hravou formou procvičily všechna zatím probraná písmenka v Živé abecedě  a také hlavně poslední písmeno i, I.

A aby toto učení bylo pro prvňáčky ještě zábavnější, přišli k nám do třídy naši patroni – žáci z 9.A, kteří celý den malým indiánům nejen pomáhali, ale také si s nimi četli, malovali, zpívali a hráli indiánské hry.

 První hodinu se děti pomocí indiánských písní ( Ranní motlitba, Indiánská píseň lásky ) příjemně přenesly mezi indiány. Aby se cítily jako oni, namalovaly si obličej a vyrobili si všichni společně indiánské čelenky, které dozdobili krásnými peříčky.

Pak nastalo velké šamanské čarování. Děti kouzlily a zaříkávaly, aby se povedlo odhalit tajemství indiánských obrazů. Pomocí vodových barev se jim to opravdu povedlo a objevily dávné indiánské předky.

Ve druhé hodině si všechny děti vyzkoušely zábavné indiánské počítání pomocí říkanek  a následně vypracovaly pracovní list, kde se po správném vybarvení čísel, objevil indiánský náčelník Otulus.

Třetí hodinu jsme měli indiánské čtení. Děti četly příběh motivovaný indiány a přizpůsobený dosavadní znalostí písmen. Čtení děti moc bavilo a nejvíce se jim líbila legrační indiánská jména.

Čtvrtou hodinu jsme se naučili dvě indiánské písničky, přečetli jsme si příběh    „ Malého stromu, indiánského chlapce „ a ukončili jsme vyučování divokými tanci za zvuku indiánských bubnů.

Celý den s námi byla nádherná, velká indiánská panenka, kterou donesla Laurinka z naší třídy a my jsme ji nazvali Rybanou.

Projektový den se velmi vydařil. Dětem se takové vyučování moc líbilo a deváťáci se chtěli vrátit zpět do 1. třídy.

Tím jsme ukončili první etapu čtení v Živé abecedě.

 

Mgr. Lenka Daňková