Důležité informace pro žáky a rodiče

1.7.2017 at 21:14

Rozdělení žáků 1. tříd ve školním roce 2017-2018
Pomůcky do 1. třídy
ŠKOLNÍ POTŘEBY – 1.stupeň (2. – 5. ročník)
ŠKOLNÍ POTŘEBY – 2. stupeň (6. – 9. ročník)
Adaptační kurz pro žáky 6. ročníku ve šk. roce 2017-18

Bezpečné prázdniny

1.7.2017 at 19:19
Vážení rodiče,
vzhledem k blížícím se prázdninám jsme uveřejnili na našich stránkách (v záložce – Škola –  Informace pro rodiče) článek „Bezpečné prázdniny“ z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.
                                                                                              RNDr. Jitka Hanzelková, ředitelka školy

„POHÁR KOMENDY“

1.7.2017 at 19:16

Poslední týden letošního školního roku jsme věnovali sportu. V pondělí 26. 6. 2017 se všichni sportumilovní čtvrťáci a páťáci sešli ve sportovním oblečení na školním hřišti. Na programu byla atletika, fotbal, vybíjená a ping pong. Udělali si družstva a podle časového harmonogramu soutěžili v jednotlivých disciplínách. Za svá umístění získávali body, které se zapisovaly do tabulek. V pravé poledne proběhlo slavnostní ukončení a vyhlášení výsledků. Cílem bylo zapojit co nejvíce žáků. Absolutními vítězi se stali žáci třídy 5. C. Druhé místo obsadili žáci 5. A a třetí místo žáci 4. B.

Obdobný program absolvovali ve středu 28. 6. 2017 i žáci druhého stupně. Soutěžili ve fotbale, basketbale, florbale, ping pongu a netradičně i v piškvorkách. V mladší kategorii vyhrála 7. C a ve starší kategorii 8. C.

Všichni zúčastnění obdrželi diplomy a malou sladkost – čokoládovou medaili.

Jejich spolužáci jim fandili. Svým skandování vytvořili nádhernou fanouškovskou kulisu.

Mgr. Iva Bártová

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE ANEB „POHÁR KOMENDY“ –  ve výsledcích  zde 

 

7. C objevovala krásy Valašska

1.7.2017 at 19:15

V úterý 20. června 2017 se naše třída vydala na exkurzi do zámku Lešná a Valašského Meziříčí. Na šlechtickém sídle nás čekala interaktivní výstava o hvězdách československého filmového plátna. Dozvěděli jsme se, jak se natáčely první filmy, jakých zákonitostí fyziky se při nich využívalo, a poté jsme zrealizovali jedno vlastní filmové představení s názvem Strašidelný hrad. Každý z nás měl svou důležitou roli, od herců, režiséra, kameramana, maskérů, kostymérů, kulisáků, osvětlovačů aj. Třešinkou na dortu byla expozice starých filmových plakátů a předmětů, jež patřily slavným hvězdám československého filmu (Adině Mandlové, Lídě Baarové, Oldřichu Novému, ad.). Prošli jsme se krásným zámeckým parkem a vydali se směrem k Valašským Aténám. Zde jsme plnili Valašskou bojovku, v průběhu které jsme zjišťovali od obyvatel tohoto malebného městečka důležité informace z historie i současnosti. Vítězi se stali Nela, Míša, Marek a Hory, kterým bude v úterý do školy naservírována pizza dle libosti. Odbitím 12.30 jsme vyrazili vstříc bowlingovému turnaji a celou naši exkurzi uzavřeli plážovým volejbalem.

Exkurzi jsme si jako vždy náramně užili, panovala veselá nálada a počasí bylo jako na objednávku. V neposlední řadě patří VELKÉ poděkování paní učitelce Natálce Chmelové za její milý pedagogický doprovod.

 

Mgr. Petra Běhalová