Malý film s velkými herci

26.6.2017 at 19:56

Čtvrťáci se letos rozloučili s angličtinou malým filmem. Příběh o Kamenné polévce nastudovali pod vedením Mgr. Ivany Juříkové. A přesto, že k naučení textu nezbývalo příliš času, zhostili se svého úkolu na výbornou. Ačkoli mnozí herci měli zprvu obavy, zda tak dlouhý text zvládnou a nevěřili si, postupně nabyli sebevědomí a výsledek můžete posoudit sami.

Mgr. Ivana Juříková

Výherci výtvarné soutěže z 5. B

25.6.2017 at 10:02

V měsíci květnu proběhla výtvarná soutěž Jarošova statku s názvem Farmář a jeho kamarádi. Slavnostní vyhlášení této soutěže se konalo 20. 6. 2017 v Městské knihovně ve Studénce.

Porota měla hodně práce, neboť do soutěže došlo celkem 211 výkresů. V kategorii 5. – 6. tříd obsadil 2. místo Oliver Mondek a  3. místo patří Evě Krutílkové. V kategorii Top 7 obsadili čestná místa Martin Bobala a Natálie Jančaříková.

Srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Mgr. Danuše Kirthová

Ozdravný pobyt 2. tříd

21.6.2017 at 19:08

V termínu od 5. 6. do 9. 6. 2017 se uskutečnil ozdravný pobyt pro žáky druhých ročníků. Celkem se pobytu zúčastnilo 50 dětí, tři paní učitelky, jedna vychovatelka školní družiny a zdravotník. Ubytování jsme měli v chatě Rališka na Horní Bečvě, v přírodním prostředí Beskyd.

Po ubytování a vybalení zavazadel jsme vyrazili na poznávací pěší túru pod Martiňákem. Počasí nám přálo.  Na cestu za poznáním okolí nám svítilo sluníčko. Z vycházky jsme si všichni odnášeli nezapomenutelné vzpomínky na krásně rozkvetlou přírodu a potěšení z ušlých kilometrů.

Samotný ozdravný pobyt byl motivován námořníky, a proto nás celý týden provázela píseň Divný námořník, kterou nás naučily paní učitelky. Program celého týdne spojoval nejen námět námořníků, ale také krásné prostředí Beskyd.

V úterý, ve středu a čtvrtek náplň odpoledního a večerního ozdravného pobytu připravili pracovníci SVČ Fokus. Mezi dominantní aktivity patřily hry motivované mořem, štafetové hry, sportovní olympiáda, námořnický bál v maskách a stezka odvahy. Poslední večer byly vyhodnoceny všechny sportovní soutěže a hodnotil se celý pobyt.

V pátek nás čekalo balení a odjezd domů. Smutně jsme mávali z autobusu a už se těšíme na další nezapomenutelné zážitky z ozdravného pobytu. Kam asi příští rok pojedeme?

A co si myslí o pobytu v přírodě paní učitelky?

„Dítě v přírodě objevuje, rozvíjí cit, fantazii pro krásno, rozvíjí svou aktivitu. Celá příroda je nádherná poezie, kterou stačí jen číst.“

 

Mgr. Dana Řehová, Mgr. Magdalena Böhmová, Mgr. Zita Nejezchlebová, Mgr. Markéta Mřihladová

          

FOTOGALERIE 1        FOTOGALERIE 2

Naši žáci v Německu

18.6.2017 at 00:28

Ve dnech 24. – 26. 5. 2017 jsme se vydali k našim německým sousedům, protože hodně žáků naší školy se učí německý jazyk. Je to tradiční a velmi oblíbený zájezd, jehož hlavním cílem bylo poznat národní park Berchtesgaden a jeho solné doly Salzbergwerk, nejhlubší a nejčistší jezero v Německu Königssee, Orlí hnízdo, o kterém se učí naši žáci v dějepise v souvislosti s 2. světovou válkou, pohádkový zámek Ludvíka II. Bavorského Neuschwanstein a v neposlední řadě i 90 hektarů typické architektury, vegetace a kulinářských zážitků třinácti zemí EU-  Europa park ve městě Rust.

Děti měly možnost zdokonalit se v konverzaci v německém jazyce-objednat si např. jídlo a pití, pozdravit i poděkovat, použít tedy cizí jazyk v přímém kontaktu s těmi, kteří ho používají od svého narození. Je to určitě něco jiného, než jen sedět v lavici a učit se cizímu jazyku.

Kdy jindy by už mělo platit známé heslo, že lépe je jednou vidět, než stokrát slyšet.

 

Mgr. Danuše Kirthová, Mgr. Martina Balová

 

Ozdravný pobyt Nový Hrozenkov – 3. a 4. třída

16.6.2017 at 20:30

V termínu od 5. 6. do 9. 6. 2017 se uskutečnil ozdravný pobyt třetích a čtvrtých ročníků. Letos jsme vyrazili v počtu 99 žáků, 6 pedagogů a paní zdravotnice. Jeli jsme do Nového Hrozenkova, kde jsme byli ubytováni v krásném rekreačním středisku Permoník.

Ozdravný pobyt nesl název „PRAVĚK“. Pralidé se rozdělili do pravěkých kmenů, v nichž po celou dobu pracovali formou her a soutěží, které pro ně připravili „Pranáčelníci – Fokusáci“. Na programu byly prahry, prasoutěže, pradiskotéka s přehlídkou pravěkých kostýmů, pratáborák s hledáním prapokladu a také si všechny kmeny vyzkoušely stavbu pravěkých chýší. Společně jsme se i naučili pravěkou píseň „My jsme děti pravěku“, kterou jsme se každé ráno vítali a každý večer loučili.

Celý týden neskutečně rychle uběhl a my jsme se vrátili s pocitem, že strava byla výborná, ubytování bylo výborné, program byl výborný, počasí krásně slunečné a hlavně….

Všichni „pralidé“ přežili a ve zdraví se vrátili!

Mgr. Eva Piešová

          

FOTOGALERIE