Velká ekosoutěž 2017

27.4.2017 at 07:59

Běh pro Veroniku

25.4.2017 at 21:56

 Pomáháme Veronice

Stalo se již tradicí, že na Den Země běháme pro Veroniku. Tentokrát nám počasí nepřálo. Vypořádali jsme se s tím jednoduše. Běhali jsme ve školních tělocvičnách. Odpoledne se vyčasilo a nic nebránilo běhu po ovále.

Naší snahou bylo vybrat peníze, tentokrát na léčbu kmenovými buňkami v Izraeli a na následnou operaci, která snad Veronice pomůže „dostat se na nohy“.

Celková částka byla  29 174 Kč.

Kdybyste i vy chtěli pomoci, můžete posílat peníze na její transparentní účet:

2501158446/2010

Více se o Veronice můžete dovědět na facebooku nebo na jejích stránkách:

www.veronika-fojtikova.webnode.cz

 Všem moc děkujeme.

 

Den Země v 8.A aneb Are We Green?

25.4.2017 at 21:50

Jako letošní téma Dne Země jsme zvolili Energii. A jelikož se Den Země slaví po celé zeměkouli, komunikačním jazykem celého dne byla angličtina. Úvod do problematiky šetření energií obstarala zábavná desková hra. V pěti pracovních skupinách následovalo vypracování otázek do průzkumu.  Pak už se každý průzkumník vydal na lov odpovědí. Při statistickém zpracování jsme si osvěžili výpočet procent a grafická stránka projektu zapojila nadané výtvarníky. A co jsme zjistili? Že to s námi není tak hrozné např. většina lidí zavře kohoutek, když si čistí zuby. Jenom v pouštění poloprázdné myčky máme ještě co dohánět.

Mgr.Ivana Juříková

Den Země v 7.C

25.4.2017 at 21:15

V pátek 21. 4. 2017 jsme se jali oslavovat ekologicky motivovaný svátek Den Země. Jelikož tento týden svým počasím připomínal spíše dobu vánoční, rozhodli jsme se jej letos strávit v naší třídě.

Začali jsme tříděním a sběrem elektroodpadu, velký dík patří naší Klárce Sikorové a HODNÉMU Láďovi za pomoc paní učitelce.  Poté jsme společně definovali nejpalčivější ekologické problémy lokální i globální a následně jsme si zahráli buď na EKOžurnalisty, nebo na reklamní recyklační agentury. Některé skupiny vytvořily svůj novinový plátek a zamyslely se nad tím, jaké EKOzprávy budou asi zajímat lidstvo za 50 let, tedy 21. 4. 2067, pakliže naši přírodu nebudeme více chránit. Úkolem bylo vymyslet název periodika, sepsat 1 seriózní EKOzprávu, 1 bulvární EKOzprávu a originálně obohatit list o rubriku, fotografie, případně jiné zajímavé přílohy.

Skupiny, jež se zabývaly spíše marketingem a reklamou, vytvořily speciální recyklační kontejnery šité na míru naší 7. C, recyklují se v nich totiž špatné známky a učitelské poznámky. Úlohou pro tyto pracovní skupiny bylo nejen vytvořit zajímavé kontejnery, ale následně je také atraktivně prezentovat. Pevně věříme, že díky nim bude naše třída tento rok plná vyznamenání.

Po prezentaci našich EKOprací jsme byli odběhnout Běh pro Verunku. Musím hrdě konstatovat, že jsme letos na tuto charitativní akci vybrali 2 187 Kč. Děkuji všem rodičům i dětem.

Následovala hra Živé obrazy, EKO battle plný imaginace. Battlovaly proti sobě dvě skupiny. Témata: odpadky kolem nás, od PET lahve k bundě a milujeme přírodu. Souboj skončil EKOremízou.

Den jsme si užili a těšíme se na další oslavy jara!

  

Mgr. Petra Běhalová

Soutěž Office Arena 2017

23.4.2017 at 23:39

Dne 23. 3.2017 se v budově Obchodní akademie, Šenov u Nového Jičína uskutečnilo krajské kolo soutěže Office Arena.

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh.

Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií.

Naši školu velice úspěšně reprezentovali Kateřina Janyšková a Lubomír Lysek,  žáci IX.A třídy.

Kateřina Janyšková obsadila druhé místo a Lubomír Lysek místo třetí.

Do celostátního finále, které se koná v Praze, postupuje bohužel pouze vítěz. Žákům k vynikajícímu úspěchu blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Mgr. Orlík Ludvík