Darujte odkopek

30.3.2016 at 21:11

Vážení rodiče, žáci, kolegové, přátelé školy,

v prosinci a lednu se mnozí žáci 5., 6. a 7. ročníku zapojili do tvorby plánu naší přírodní školní zahrady a svými vizemi tak významně přispěli k jeho  vytvoření. Plán byl vytvořen na základě nápadů a návrhů žáků naší školy, principů budování přírodních zahrad a materiálních a finančních možností, které škola má.

Začíná období jarních prací na zahradách a i my chceme zahájit první sezónu na naší přírodní školní zahradě. Úpravy na školním pozemku by letos spočívaly v osázení původními kvetoucími a plodícími keři, popínavými rostlinami, trvalkami a bylinami. Rostliny do části výsadby bychom rádi získali jako dar od rodičů žáků, učitelů i přátel školy formou odkopku. Při jarních zahradních pracích k odkopnutí z většího trsu trvalek dochází docela často a byla by škoda toho nevyužít.

Pokud chcete podpořit vznik naší školní přírodní zahrady darem, který by vás nic nestál a nám by hodně pomohl, doneste svůj odkopek v nepromokavém obalu (sáčku, kelímku) do školy na vrátnici a doplňte ho kartičkou s:

–        názvem rostliny

–        výškou rostliny

–        případně barvou květu

–        a jménem dárce (to bychom rádi uvedli na „Listině dárců“)

Za váš dar předem děkujeme.                                                                                Jarmila Boudová

 

 

Herci z Nové Komendy zářili na Podívané 2016

28.3.2016 at 23:12

V pátek 18. března 2016 se žáci naší školy proměnili v herce-profesionály a na oblastní přehlídce dětských divadelních souborů Podívaná 2016 sehráli svá dramatická představení, na něž se připravovali již několik měsíců. Nutno podotknout, že naše Základní škola Komenského 66 v Novém Jičíně patří k slabé hrstce škol v okrese, v nichž děti mohou ve svém volném čase divadelní kroužek navštěvovat.

Řekněme si upřímně, ono zkoušet a hrát ve třídě nebo v Beskydském divadle je přece jenom rozdíl. Najednou vás ozařují reflektory, je kolem vás daleko více prostoru, musíte daleko soustředěněji pracovat s akustikou sálu, scénická hudba zní jímavěji, vznešená atmosféra prostředí na vás padá spolu s letitým divadelním prachem a těžkne s myšlenkou, že proti vám sedí desítky zvědavých a napjatých diváků, kteří se zatajeným dechem sledují každičký váš pohyb.

Smekáme před našimi žáky, neb jejich herecký projev byl dle odborné poroty vskutku přirozený a na vysoké umělecké úrovni. Naši školu v divadle reprezentovaly dokonce dva soubory: Rebelové starší se svým dramatem V pasti a Rebelové mladší s bláznivou komedií Klofáci. Jak jedni, tak druzí získali význačná ocenění poroty. Starší ansámbl obdržel Cenu poroty za inspirativní předlohu a její zpracování a mladší herci Cenu poroty za přirozený divadelní projev.

Všem našim umělcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho krásných zážitků na prknech, co znamenají svět. A pokud chcete, milí příznivci naší školy, alespoň trošku přičichnout k fragmentům z letošní Podívané, klikněte na níže přiložený odkaz regionálního vysílání televizní stanice Polar.

 http://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/40231/detska-divadelni-prehlidka-podivana- 

Mgr. Petra Běhalová

Okrskové kolo recitační soutěže 2016

17.3.2016 at 19:44

Ve středu 16. 3. 2016 proběhlo ve Středisku volného času Fokus okrskové kolo tradiční recitační soutěže. Naši školu reprezentovalo ve čtyřech kategoriích sedm žáků – vítězů školního kola.

Ve IV. kategorii 8. – 9.ročníků žákyně VIII C. Veronika Kešeláková postoupila do okresního kola jako náhradník.

V početně nejobsazenější III. kategorii 6. -7. ročníků obě naše recitátorky –

Dáša Řišicová ze VII. A  a Stela Demová  ze VII. C

zvítězily a postoupily do okresního kola, kde budou, jak věříme, naši školu stejně úspěšně reprezentovat jako včera.

Všem účastníkům děkujeme, Dáše, Stele a Veronice přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr.Eva Nyklová

 

KOMU MŮŽETE POMOCI: VERUNKA F.

17.3.2016 at 19:42

Naše dvanáctiletá dcera Veronika je dítě, které je od malička neustále v pohybu. Ráda jezdí na kolečkových bruslích, na kole, skáče na trampolíně, dělá hvězdy, stojky, ale nejvíce ze všeho miluje lyžování. Dokázala lyžovat od rána do večera, aniž by byla unavená, proto jsme se rozhodli jí přihlásit do lyžařského oddílu.

Příprava na sezónu začala v pátek 13. 11. 2015 odjezdem do Rakouska. Lyžování probíhalo tak jak mělo a Verunka měla radost z prvních zimních radovánek a příprav na závody, na které se celý rok tolik těšila. Vše se ale změnilo poslední zakončující jízdou z kopce dne 15. 11. 2015, kdy nezvládla koordinaci na lyžích v důsledku nečekaného zhoršení počasí. Na tento den nezapomeneme stejně jako ona. Přímo ze svahu byla letecky transportována do nemocnice v rakouském Linci, kde Verunce bohužel nemohli pomoci z důvodů nezařízenosti nemocnice na tak vážný úraz. Proto byla znovu letecky transportována na specializovanou kliniku v Klagenfurtu, kde proběhla čtyřhodinová operace páteře a zlomené ruky.
Ještě v den nehody jsme odcestovali za dcerou, kde nám lékaři v 5 hodin ráno sdělili, že jde o velmi těžký úraz páteře s poraněním míchy. Sdělili nám, že s největší pravděpodobností už nebude chodit. V našich nejhorších představách se potvrdila diagnóza, které jsme se cestou do Rakouska tolik obávali. Lékaři nám oznámili, že během dopoledne budou Verunku probouzet z umělého spánku a  podají nám zprávu o jejím probuzení na hotel, kam nás poslali si po dlouhé cestě odpočinout. Po probuzení byla usměvavá jako vždy a nenechávala na sobě znát sebemenší sebelítost.
Asi po třech dnech se dozvěděla od psycholožky, že její mícha byla poraněna a bude muset být na vozíčku. Překvapivě tuhle zprávu přijala pozitivně a všem nám tím ukázala, jak moc statečnou a silnou dceru máme. V Klagenfurtu strávila 12 dní na oddělení JIP a poté byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě na oddělení spinální jednotky. V současnosti nastoupila na několikaměsíční rehabilitaci do Hamzovy léčebny v Luží Košumberku.
Čeká nás dlouhá cesta, kdy Verunku čeká její největší závod, a to závod o její zdraví. Všichni věříme, že tento boj vyhraje a znovu se postaví na svoje nožičky. Na konci toho všeho je to právě ona, co nám dodává sílu a hlavně naději v její uzdravení. Jsme velice pyšní na to, jakou dceru jsme vychovali.
Na dárce se obracíme s prosbou o pomoc s financováním nákladných intenzivních rehabilitačních pobytů.
Moc děkujeme!
Karin F.

      

 Sháníme ještě: 95 000 Kč

Celkem již bylo vybráno: 0 Kč

http://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Verunka-F.aspx

 

CHCI POMOCI:

PLATEBNÍM PŘÍKAZEM
číslo účtu: 777 777 222 / 0800
variabilní symbol: 036117
specifický symbol: 036117

SBÍRÁME A TÍM POMÁHÁME VERONICE

17.3.2016 at 17:10

Mobilní telefony

Zejména staré mobilní telefony, smartphony a PDA obsahují obrovské množství cenných materiálů, které mohou být recyklovány a použity pro nové  Apple,  HTC, LG, Motorola, Nokia, Panasonic, Samsung, Siemens, Sony Ericsson, Vodafone

Výkupní cena pro březen 2016: 130,- Kč/kg

CD, DVD, Blue-ray

Výkupní cena pro březen 2016: 0,00 Kč/kg

 Kabelový šrot

 • Kabely do elektriky
 •  Kabel z tiskáren (například: USB a paralelní kabel)
 •  Kabely z domácnosti (např.: vadné spotřebiče)
 •  Napájecí kabely
 •  PC kabel (například: vadný hardware)
 •  Ribon- kabely
 •  Kabely z vozu-elektroniky (např.: kabel od spojky)
 •  Smíšené kabely
 •  Instalační kabely
 •  Telefonní kabely
 •  Síťové kabely

Výkupní cena pro březen 2016: 7,- Kč/kg

 

Inkoustové kazety a bubnové jednotky, tonery

 • Tonery/bubnové jednotky
  Brother, Canon, Dell, Epson, Hewlett-Packard, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark, OKI, Philips, Ricoh, Sagem, Samsung, Sharp, Toshiba, Xerox
 • Inkoustové kazety
  Canon, Hewlett-Packard, Lexmark, Frama, Neopost, Philips, Samsung

Ceny se každý měsíc mění.

Věci nabízíme k výkupu až po nasbírání potřebného množství vhodného k odvozu.

Akci nabízí firma Cartridge-Space –  http://www.cartridge-space.cz

Veronice můžete pomoci i přispěním jakékoliv finanční částky na její účet konta BARIÉRY:

O Verunce – čtěte zde