Projekt: Učíme se hospodařit

27.4.2015 at 23:01

Výchova k finanční gramotnosti je součástí osnov již na 1. stupni naší školy a díky projektu „Učíme se hospodařit“ měli žáci 5. tříd možnost vyzkoušet si hospodaření s penězi v rámci svého fiktivně sestaveného rodinného rozpočtu.

Na začátku projektu si děti rozdělené do 4 – členných týmů vytvořily profil své fiktivní rodiny. Zvolily si povolání a k němu na internetu vyhledaly výši průměrného platu, aby měly představu, s jak velkými příjmy budou dále pracovat.

Poté se zaměřily na výdaje své rodiny. U předem připravených stanovišť vybíraly bydlení, porovnávaly náklady při pořizování bytu či novostavby, volily způsob dopravy do práce, rozhodovaly se, zda dopřát „svým dětem“ zájmové kroužky, soukromou školu, zda koupit luxusní auto, značkové či běžné oblečení, zda odjet na dovolenou do zahraničí, jak trávit volný čas, či si pořídit domácího mazlíčka. Veškeré výdaje zaznamenávaly a z jejich výše následně vyplynulo, zda je jejich rodinný rozpočet přebytkový nebo deficitní. Při deficitním rozpočtu musely řešit, jakým způsobem výdaje snížit.

Výstupem pak byla prezentace jednotlivých skupin a debata o tom, do jakých úskalí se při sestavování rozpočtu dostaly a jak celou situaci řešily.

  

Mgr. Markéta Hodslavská

Nečekaný a překvapivý úspěch chlapců v basketbalu

23.4.2015 at 09:14

Chlapci naší školy se zúčastnili basketbalové soutěže „ Basketbal AND1 Cup“.  V okresním finále skončili na druhém místě, ale postoupili na krajské finále do Ostravy, kde obsadili skvělé třetí místo. Soutěž byla pro chlapce druhého stupně (ročník 2001 a mladší).

Školu reprezentovali: Šimon Seibert  8.A, Ladislav Tedesko 8.B, Tomáš Kopecký 8.C, Antonín Bašta 7.B, Jan Bašta 7.B, Tomáš Janyška 7.B, Tomáš Majer 7.A, Daniel Martinát 7.A, Dominik Tkadleček 7.A, Václav Kratochvíl 6.C  a Andy Ott 6.B.

Trenér: Bc. Karel David

Výběr stravného na měsíc květen

21.4.2015 at 16:02

27.4.2015      7:00 – 9:00 a 13:00 – 15:30
28.4.2015      7:00 – 9:00 a 13:00 – 15:30
Předpokládaná cena stravného (19 vyučovacích dnů):
žáci ZŠ 7 – 10 let                       399 Kč (á 21 Kč)
žáci ZŠ 11 – 14 let                     437 Kč (á 23 Kč)
žáci ZŠ nad 14 let                     475  Kč (á 25 Kč)
cizí strávníci                            1 064  Kč (á 56 Kč)
cizí strávníci                            1 102  Kč (á 58 Kč)

Výborné výsledky našich žáků u mezinárodních zkoušek Cambridge KET for Schools a PET for Schools

14.4.2015 at 10:38

  

Po dlouhých týdnech čekání jsme se konečně dočkali. Výsledky zkoušky KET for Schools a PET for Schools jsou již přístupné online a za několik týdnů dorazí certifikáty do České republiky.

A jak to všechno dopadlo? Jedním slovem výborně. Všichni naši žáci zkoušky složili s vysokým procentem úspěšnosti a někteří dokonce natolik dobře, že jim bude vydán certifikát vyšší třídy.

PET for Schools: Maxim Tyraj (Pass with Dictinction- prospěl výborně s výjimkou- dostane o třídu vyšší certifikát B2), Markéta Friedlová (Pass with Merit – prospěla s vyznamenáním), Radek Volek, Venda Havlásková, Ivča Bienerová (Pass-prospěli)

KET for Schools: Pavel Keprt, Jana Kotasová, Tom Malcher, Šimon Seibert (Pass with Dictinction – prospěli výborně s výjimkou- dostane o třídu vyšší certifikát B1), Andrea Blancová, Josef Susík (Pass with Merit – prospěli s vyznamenáním), Klára Buráňová, Jarek Kašík, Soňa Indráková, Martina Khunová, Matyáš Matýska, Klára Melčáková, Filip Nguyen (Pass – prospěli).

Všem žákům moc děkuji za celoroční přípravu v kroužku a blahopřeji ke krásným výsledkům.

Mgr. Alexandra Habdasová

VOLEJBALISTÉ NA MISTROVSTVÍ ČR VE VOLEJBALU

14.4.2015 at 10:34

            V sobotu 11. 4. 2015 proběhla v Novém Jičíně kvalifikace na Mistrovství ČR ve volejbalu ml. žáků. Kvalifikace se zúčastnilo 6 nejlepších týmů Moravskoslezského kraje, z nichž si tři měly zajistit účast na tomto mistrovství.

            Turnaj probíhal systémem každý s každým. Hned v prvním utkání turnaje hráli žáci ZŠ Komenského 66 proti sobě, neboť se na kvalifikaci probojoval i „B“ tým Nového Jičína, což ukazuje na výbornou základnu tohoto sportu ve městě. Poté „A“ tým po výborných výkonech postupně porazil družstva z Frýdku-Místku, Ostravy, Oder a Frýdlantu shodným výsledkem 2:0 a postoupil tak bez jediné porážky na republikové finále v této kategorii. To se shodou okolností bude konat právě v Novém Jičíně, a to 2. – 3. 5. 2015 na hale ABC od 9.00 hod. Všichni jste srdečně zváni na tuto mimořádnou událost v našem městě.

Konečné pořadí kvalifikace:

  1. TJ Nový Jičín „A“
  2. ŠSK Frýdek-Místek
  3. VK Ostrava                          postup na Mistrovství ČR
  4. TJ Odry
  5. TJ Nový Jičín „B“
  6. VK Frýdlant nad Ostravicí

ZŠ Komenského 66 a město Nový Jičín reprezentovali:

Bílek Michael, D‘ Agnolo Richard, Handrych Antonín, Jurča Dominik, Kopecký Tomáš, Kuběna Tomáš, Kučerka Ondřej a Vojtěch, Kuchařík Matyáš, Mička Vojtěch a Štec Josef.

Trenér: Mgr. Bárta René