Lyžařský výcvik 2015

26.1.2015 at 09:39

V termínu 11. – 16. 1. 2015 se 36 žáků sedmých ročníků naší školy zúčastnilo lyžařského výcviku ve Velkých Karlovicích.  Bydleli jsme na Horském hotelu Kyčerka a výuku jsme prováděli v jejich lyžařském areálu, kde byly k dispozici dvě velké sjezdovky a pro začátečníky menší sjezdovka s pomalým vlekem a lyžařským pásem. Opět se osvědčil skibus, který nás vozil na sjezdovky. Tím odpadly náročné a zdlouhavé přesuny.

Žáci byli rozděleni do tří lyžařských skupin podle výkonnosti. Tým instruktorů z řad našich učitelů měl za úkol žáky naučit základy lyžařské techniky a v případě zdatnějších lyžařů je zdokonalit. Všichni žáci zvládli základy lyžování a zdolali nejen malou, ale i velkou sjezdovku.

Již tradičně jsme zařadili i výuku snowboardinku, o který je zájem. Letos vytvořilo 9 dětí jedno družstvo.

Týdenní program byl zpestřen přednáškami o lyžování, výbavě, carvingu , chování na horách, různými společenskými hrami a závěrečným maškarním karnevalem s diskotékou.

Ke spokojenosti všech posloužilo i zázemí hotelu Kyčerka s dobrým ubytováním a vynikající kuchyní.

Můžeme konstatovat, že lyžařský kurz proběhl úspěšně a byly splněny jeho cíle.

 Za instruktory Karel David

FOTOGALERIE

Adventní zájezd k našim sousedům

18.1.2015 at 09:44

Ve dnech 12. – 13. 12. 2014 se konal náš tradiční Adventní zájezd. Navštívili jsme hlavní město Slovenské republiky Bratislavu a také hlavní město Rakouska Vídeň.

Hlavní náměstí v Bratislavě nás přivítalo typickými slovenskými specialitami:  kapustnicí, lokši, klobásami, kuřecím v žemli, kachnou se zelím a pagáči. Řemeslné výrobky jsme si kupovali za poslechu folklórní hudby a osvětlené scenérie Bratislavského hradu a mostu SNP. Před Národním divadlem byl zase stříbrný, osvětlený vánoční strom a pod ním velké kluziště, kde si někteří z nás za drobný poplatek půjčili brusle a projížděli se na nich v pohodové atmosféře letošních Vánoc.

Město valčíků nás očekávalo v podobě slunečného počasí a typických rakouských specialit před letohrádkem Belvedere a před zámkem císařovny Sisi Schönbrunnu. U této někdejší habsburské rezidence jsme mohli obdivovat nejen černo-bílé vánoční hrníčky, ale také lukulské hody s vánočními pochoutkami a tradičním punčem.

Své unavené nohy jsme poté uzdravovali v rakouských termálních lázních Laa an der Thaya, které leží jen kousek od našich hranic. Příjemnou atmosféru těchto lázní nám kromě venkovního bazénu s příjemně teplou vodou, různými druhy saun a romantických venkovních loučí zpříjemnil i fakt, že příští rok se do Rakouska v období Adventu zase vrátíme.

 

Mgr. Dana Kirthová

Zápis žáků do 1. tříd

11.1.2015 at 17:42
Město Nový Jičín

vyhlašuje

Z Á P I S    Ž Á K Ů
DO 1. TŘÍD ZÁKLADNÍCH ŠKOL

V NOVÉM JIČÍNĚ A JEHO MÍSTNÍCH ČÁSTECH PRO ŠKOLNÍ ROK 2015-2016.
Zápis se bude konat
ve čtvrtek 5. února 2015 od 14.00 do 18.00 hodin v novojičínských základních školách
dle  školských obvodů – rozdělení obvodů a další informace 

 Oznámení o rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku k 1.9.2015 

 

Den otevřených dveří

11.1.2015 at 17:38

POZVÁNKA NA POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO NĚMECKA

9.1.2015 at 21:57

 Poznejte místo, kde neznají slovo nuda! 

Celodenní pobyt v zábavním parku Europa Park, kde si přijdou na své všichni návštěvníci – malí i velcí.