Slabikářový den v prvních třídách

31.10.2014 at 18:05

Pátek 31. 10. 2014 byl pro naše prvňáčky neobvyklým a malým svátkem.

             Písmenko k písmenku, zapamatovat si, skládat do slabik a brzy poté do slov. Číst první jednoduché větičky. Zvládli Živou abecedu, přepisují tiskací písmena do psacích, proto je čas na první velkou změnu. Ano, nastal čas předat našim malým prvňáčkům Slabikář……

K této příležitosti si žáci 4. B pod vedením paní učitelky Mgr. Jiřiny Kyselé nacvičili pohádku – Příběh o malé Lindě, která byla motivována naučenými písmenky a říkankami z Živé abecedy.

Každý prvňáček dostal od své paní učitelky svůj Slabikář a k tomu nechyběla ani malá sladká odměna.

                                                                                                                                                                       Mgr. Simona Segeťová

    (fotogalerie 1. A)                                      (fotogalerie 1. B)                                      (fotogalerie 1. C)

 

 

Seminář pro rodiče

29.10.2014 at 19:19

3.11. v 16:30 Seminář Dr. Zemánkové – pro rodiče ADD a ADHD dětí v Rodinném centru Provázek

Podrobnosti zde: Seminář Dr. Zemánkové

Beskydské divadlo – „Jak se bubnuje na princezny“

20.10.2014 at 17:26

V pondělí 20.10.2014 zhlédli žáci 1.A, 1.C, 2.A a 2.B v Beskydském divadle  hudební pohádku agentury Pierot z Uherského Hradiště – Jak se bubnuje na princezny.

   

Pohádka pojednává o princezně Maryšce, která má ráda ovčáka Janíčka. Panu králi a desátníkovi z královského vojska se to však vůbec nelíbí. Pro pana krále je ovčák moc chudý a desátník si sám na Maryšku myslí. S pomocí hodné chůvy, kouzelného bubínku a malých diváků vše dobře dopadlo. Představení bylo postaveno na spolupráci s dětským publikem, které představovalo scénu.  Děti přímo na jevišti jako stavitelé, pomáhaly Janíčkovi a princezně proti zlému desátníkovi jako Janíčkovo vojsko, které si Janíček přivolává pomocí kouzelného bubínku. Zbývající dětské publikum pomáhalo se zpěvem písničky, které se během představení naučilo od princezny Maryšky.

Divadelní představení se dětem i učitelům velmi líbilo. Svou spokojenost jsme vyjádřili velikým potleskem.

                                                                                  Mgr. Simona Segeťová

 (fotogalerie)

S kaštany za daňky

20.10.2014 at 13:27

Věděli jste, že kaštany jsou pro daňky takovou pochoutkou jako pro člověka čokoláda? Že ne? Nevadí. My jsme se to dozvěděli také nedávno. V pátek 17. 10. 2014 nám to v Palačově sdělil majitel daňčí obory, pan Marek Štramberský. Kromě toho jsme mohli vidět tlupu daňků v celé jejich kráse, když se pásli na našich kaštanech.

 

Celé září sbírali žáci naší školy kaštany a žaludy. Za odměnu mohli podniknout výlet do obory. Zkušený myslivec, pan Marek Štramberský, byl na nás perfektně připraven. Během prohlídky obory nám vše vysvětlil a trpělivě odpovídal na všechny zvídavé otázky. Pro děti přichystal soutěže v poznávání paroží, lebek, kožešin, … Pro ty nejmenší byly k dispozici puzzle s lesnickou tématikou.

  

Palačov jsme opouštěli za tmy. Plni zážitků jsme nasedli do autobusu a nechali se unášet vzpomínkami a dobrou náladou vstříc svým domovům.

Poděkování si zaslouží i pan učitel Jaroslav Pavlík, který vše zařídil a zorganizoval.

Mgr. Iva Bártová
Nadšená účastnice minizájezdu

FOTOGALERIE

GEMMA 2014

15.10.2014 at 00:28

– přehlídka středního školství Novojičínska s nabídkou oborů vzdělání s výučním listem a oborů vzdělání
s maturitní zkouškou.

Přehlídka středních škol je určena žákům zejména 9. a 8. tříd ZŠ a jejich zákonným zástupcům.
Jejím cílem je přiblížit žákům základních škol možnosti vzdělání v našem okrese a blízkém okolí a pomoci jim s volbou budoucího povolání.