Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

27.1.2014 at 20:38

Ve čtvrtek 23.1.2014 a v pátek 24.1.2014 se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěž měla tři části: poslech, popis obrázku a ústní projev podle vylosovaného tématu. Úroveň obou kol byla velmi vysoká a nebylo lehké vybrat vítěze jednotlivých kategorií. Všichni žáci prokázali velmi dobré znalosti angličtiny a mnozí porotu svými výkony příjemně překvapili. Rádi bychom také poděkovali Nakladatelství Bridge za zaslání krásných cen (anglických knih, slovníků a drobných dárků) pro vítěze jednotlivých kategorií.

Výsledky v jednotlivých kategoriích jsou následující:

Mladší žáci (7. třída)

  • 1. místo Šimon Seibert 7.A
  • 2. místo Filip Nguyen 7.A
  • 3. místo Klára Melčáková 7.A

Starší žáci (8.- 9. třída)

  • 1. místo Tereza Nováková 9.A
  • 2. místo Maxim Tyraj 8.A
  • 3. místo Klára Baďurová 9.A

Šimon Seibert a Tereza Nováková budou reprezentovat naši školu v okresním kole konverzační soutěže. Všem zapojeným žákům děkujeme za krásné výkony a pečlivou přípravu.

Alexandra Habdasová, Radomíra Frantová, Zuzana Sikorová

Lyžařský výcvik 2014

24.1.2014 at 06:55

V termínu 12.-17.1.2014 se 48 žáků 7. ročníku naší školy zúčastnilo lyžařského výcviku ve Velkých Karlovicích.  Bydleli jsme na Horském hotelu Kyčerka a výuku jsme prováděli v lyžařském areálu Kyčerka, kde byla vybudována nová sjezdovka s kotvovým vlekem. Opět se osvědčil skibus, který nás vozil na sjezdovky, tím odpadly náročné přesuny. Převelice špatné sněhové podmínky jsme absolvovali celý týdenní kurz na technickém sněhu.

Žáci byli rozděleni do tří lyžařských skupin podle výkonnosti a tým instruktorů z řad našich učitelů měl za úkol žáky naučit základy lyžařské techniky a v případě zdatnějších lyžařů je zdokonalit. Všichni žáci zvládli základy lyžování a zdolali nejen malou, ale i velkou sjezdovku.

Již tradičně jsme zařadili i výuku snowboardinku, o který je zájem, letos bylo 13 dětí  rozděleno do dvou družstev.

Týdenní program byl zpestřen promítáním a přednáškami o lyžování, výbavě, carvingu , chování na horách, různými společenskými hrami a závěrečným maškarním karnevalem s diskotékou.

Ke spokojenosti všech posloužilo i zázemí hotelu Kyčerka s dobrým ubytováním a kuchyní.

Můžeme konstatovat, že lyžařský kurz proběhl úspěšně a byly splněny jeho cíle.

Za instruktory Karel David

 

Výstupy z eTwinningového projektu

16.1.2014 at 21:11

eTwinning project- Culture Jam
Žáci 6.A,C (jazyková skupina) již čtyři měsíce pracují na projektu poznávání kultur. Na projektu pracuje šest zemí (Česká republika, Francie, Polsko, Litva, Lotyšsko a Kypr). Rádi bychom představili náš výstup v podobě webových stránek, které mapují naši práci.

odkaz: http://puzzle-in-cultures-culture-jam.webnode.cz/

eTwinning project- A whodunit /Detektivka/
Žáci osmých a devátých ročníků se v rámci výuky anglického jazyka zapojili do evropského projektu A whodunit /Detektivka/. Na projektu pracují čtyři země (Česká republika, Francie, Nizozemí a Polsko). Rádi bychom Vám představili náš výstup v podobě elektronické knihy s výběrem nejlepších detektivek.

odkaz: http://issuu.com/alexandrahabdasova/docs/whodunit.docx

 

Ohlédnutí – Adventní zájezd – Brno, Pörtschach a Klagenfurt

14.1.2014 at 22:11

POZVÁNKA NA KARNEVALOVÉ VESELÍ

13.1.2014 at 19:54

Srdečně zveme všechny rodiče, přátele naší školy a bývalé absolventy na Karnevalové veselí.

Těšíme se na setkání.