Divadelní představení – TŘI ČUNÍCI NEZBEDNÍCI

16.10.2012 at 13:22

 

V pondělí 15.10.2012 zhlédli žáci druhých ročníků v Beskydském divadle představení Divadla Radost z Brna – „Tři čuníci nezbedníci.“

Jedná se o jednu z nejslavnějších pohádek Anglie, která se stala předlohou pro nové zpracování veselého příběhu tří prasátek. Pašík, Vašík a Boubelka jsou hrdiny pohádky, na které si brousí zuby zlý vlk. Aby se nestala jeho kořistí, musí si postavit bezpečný domeček. A postavit si takový domeček vyžaduje nejenom dobrý nápad, ale také poctivou práci. Jejich spor o materiál na domečku a následná konfrontace se zlým vlkem se končí pohádkově – dobro vítězí.

Představení děti velmi zaujalo, sledovaly jej s nadšením. Následně jej hodnotili velmi kladně nejen děti, ale i učitelé.

  

Mgr. Simona Segeťová

Gratulujeme!

15.10.2012 at 09:30

Lukáš Indrák ze 7.C vybojoval 1. místo na „Přespolním běhu“.

Návštěva hvězdárny

14.10.2012 at 22:33

V pátek 5.10. navštívily páté ročníky v rámci výuky hvězdárnu ve Valašském Meziříčí. Zde jsme formou přednášky získali základní poznatky o jednotlivých tělesech Sluneční soustavy. Nechyběly fotografie planet, postupně jsme se seznámili i se vzdálenými končinami ve Vesmíru. Podívali jsme se i na Měsíc. Následovaly zajímavosti a odpovědi na zvídavé otázky dětí. Na konci se všichni podívali dalekohledem na Slunce. Návštěva se všem moc líbila.

 

          

Jiřina Kyselá

KULTURNÍ PŘEDSTAVENÍ – Beskydské divadlo – FERDA MRAVENEC

10.10.2012 at 17:06

Dne 1.10.2012 se žáci 3.A, 3.B, 4.A a 4.B zúčastnili v Novém Jičíně divadelního představení

„FERDA MRAVENEC.“

Ferda je veselý chlapík s červenou puntíkovanou mašlí kolem krku, který se ničeho nezalekne. Ferda je kamarád jak se patří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. Ferda  se nebojí ani práce, kterou vždy rád vykoná, proto ho mají všichni tak rádi, hlavně Beruška a brouk Pytlík.

Všem dětem i učitelům se divadelní představení velmi líbilo, Ferda Mravenec sklidil obrovský potlesk.

Mgr. Eva Piešová

Evropské projekty a partnerská spolupráce mezi školami jako moderní forma výuky anglického jazyka

5.10.2012 at 22:50

 

Žáci naší školy si v letošním školním roce mohou prohloubit své znalosti anglického jazyka prostřednictvím evropských projektů a partnerství mezi školami.

Ve školním roce 2012/2013 spolupracujeme se  školou v Polsku (Katowice), Bělorusku (Grodno), Finsku (Sodankylä), Řecku (Alsoupoli), Německu (Giessen), Itálii (San Matteo delle Chiaviche), Rumunsku (Poiana Teiului), Slovinsku (Dolenjske Toplice), Španělsku (Ayamonte), Turecku (Sakarya), Bulharsku (Ruse), Srbsku (Batočina), Anglii (Leeds) a Walesu (Port Talbot) na společné publikaci Ghosts of Europe, která se věnuje pověstem a mýtům daných zemí. Naši žáci v průběhu školního roku zpracují pověsti spojené se strašidly České republiky. Tyto projekty budou s ostatními evropskými projekty vydány ve formě elektronické brožury. Celý projekt je veden v anglickém jazyce.

Na naší škole také od října začínají tři přípravné kurzy ke složení mezinárodních jazykových zkoušek

 Cambridge YLE. Na naší škole je možnost složit zkoušky ve všech třech úrovních Starters, Movers a nejvyšší Flyers. Těší nás, že naši žáci mají o mezinárodní zkoušky z anglického jazyka velký zájem.
Další možností, jak si zvýšit své znalosti anglického jazyka poskytuje projekt Penfriends. Jedná se o dopisování se stejně starými tvořit dopisy, prezentace a videa pro naše kamarády ze školy v Rumunsku spolužáky z různých koutů světa. V průběhu října budeme postupně (třída p. uč. Diany Voinescu a Zsuzsy Gonczi), Rusku (Lyceum v Kaliningradu)  a Norsku (třída p. uč. Anniken Dordy Hamme). Rádi bychom naši partnerskou síť škol ještě dále rozšiřovali.